Dlaczego akurat my...

opalenie_01

 

20a

 

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie w Centrum Leczenia Uzależnień "Zapowiednik"?

  1. W Centrum realizowany jest opracowany przez Barbarę Karaczyńską bardzo skuteczny autorski program terapii, który od ponad trzydziestu lat z powodzeniem służy leczeniu i rehabilitacji osób uzależnionych od środków psychoaktywnych. Program ten ewoluował na przestrzeni minionych trzech dekad i jest dostosowany do potrzeb naszych obecnych klientów.
  2. Pracujemy metodą Społeczności Terapeutycznej – drug free.
  3. Za realizację programu leczenia odpowiada zespół wykwalifikowanych specjalistów, mających długoletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi, ludzi z pasją, którzy od dawna ze sobą współpracują i w podobny sposób rozumieją ideę pomagania
  4. Nasz ośrodek jako jeden z nielicznych w Polsce posiada Certyfikat Jakości ISO 9001:2008.
  5. Kadra terapeutyczna przebywa w ośrodku 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Zachowana zostaje w ten sposób ciągłość kontaktu z osobami leczącymi się i kontroli efektów leczenia. Liderzy ośrodka mieszkają na terenie Centrum.
  6. Domowa atmosfera tworzona jest przez dbanie o odpowiedni klimat dla procesu leczenia, a także warunki mieszkaniowe zbliżone do domowych.
  7. Kadra terapeutyczna i osoby leczące się mieszkają pod jednym dachem, wspólnie wykonują codzienne, różnorodne obowiązki, co ułatwia płynne przenoszenie uwagi pomiędzy problemami terapeutycznymi, a także ułatwia kontrolę realizacji indywidualnych planów terapeutycznych oraz postępów w leczeniu.
  8. Możliwość równoległego leczenia rodzeństw lub innych osób o bliskim stopniu pokrewieństwa istnieje dzięki ścisłej pracy dwiema społecznościami terapeutycznymi. Osoby te mają możliwość odbudowywania zdrowych relacji rodzinnych w bezpiecznym środowisku, wzajemnego motywowania się i wspierania.
  9. Ukończenie szkoły średniej i zdanie matury jest dla naszych podopiecznych osiągnięciem, które pozwala wzmocnić wiarę we własne siły oraz ułatwia rozpoczęcie życia po zakończeniu leczenia.
  10. Ośrodek położony jest w malowniczej okolicy doliny Wisły. Bezpośrednia bliskość rzeki, otoczenie rozległych pól i lasów tworzy idealne, pełne spokoju środowisko dla leczenia i rozwoju. Zabytkowy charakter 300-letniego kompleksu dworkowo-parkowego nadaje miejscu niepowtarzalny klimat.