Trzecia edycja biegu Podepczmy Stary Rok

II_Ed_Gdansk_OpaleniePODEPCZ Z NAMI STARY ROK
 
Wszystkich miłośników biegania bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w trzeciej edycji biegu Podepczmy Stary Rok, który odbędzie się 30.12.2016r.

Nazywam Michał „Seweryn” Krajewski i w 2013r. zakończyłem leczenie w Centrum Leczenia Uzależnień „Zapowiednik” w Opaleniu. To właśnie tam przemierzając leśne ścieżki  endorfiny uwalniane z każdym kilometrem zastąpiły uzależnienie od narkotyków na uzależnienie od biegania. W 2014r., 30 grudnia po południu postanowiłem założyć buty do biegania i pobiec z Gdańska do Opalenia (78km). Rok później, 30.12.2015r na tym samym dystansie dołączyły do mnie dwie osoby pokonując swoje bariery psychiczne i fizyczne. I tak właśnie narodził się pomysł biegu „Podepczmy Stary Rok”.  Od tego roku wraz z Fundacją DASZRADE chcielibyśmy aby ten bieg stał się symbolem biegowym Centrum Leczenia Uzależnień oraz Fundacji. Chcielibyśmy, aby pobiegły nie tylko osoby toczące walkę z uzależnieniem, ale zwykli miłośnicy tej dyscypliny sportu. Żeby to oni pokazali, że bieganie nie jest tylko jedną z metod leczenia, ale sposobem na życie. Na bardzo fajne spędzenie czasu.

Zapewniamy, że będzie zimno, może padać deszcz lub śnieg, będzie ciężko, dopadnie was nie jeden kryzys, będzie pot, łzy i zwątpienie, ale satysfakcja z pokonania tej trasy oraz własnych barier psychicznych i fizycznych nieoceniona. W zamian zapewniamy niesamowite przeżycie, gorącą atmosferę i wspaniałych towarzyszy podczas biegu.
Nie biegniemy na czas, nie bijemy rekordów, nie będzie tu rywalizacji. Liczy się dobra sportowa zabawa i integracja biegaczy. Każdy, kto przebiegnie którykolwiek z dystansów będzie zwycięzcą.
Wpisowe za udział w biegu to 29,00 pln. 
Na mecie (Centrum Leczenia Uzależnień Zapowiednik w Opaleniu) będzie czekał na Was ciepły posiłek i niepowtarzalny medal. 
Każdy znajdzie coś dla siebie. Dołączyć można na 3 etapach.

Plan biegu:

Gdańsk – Opalenie    78 km     godz. 12.00 (Gdańsk, Plac węglowy przy Złotej Bramie)
Tczew – Opalenie     42 km     godz. ok. 16.30 (Tczew, parking sklepu Kaufland ul. Kwiatowa 17)
Gniew – Opalenie     11 km     godz. ok. 20.30 (Gniew, parking sklepu Biedronka ul. Kościuszki 10)

Zależy mi bardzo, aby mój bieg nie był tylko realizacją mojego marzenia, ale spełnił rolę motoru napędowego dla wszystkich leczących się i uzależnionych osób. Chcę im pokazać, że warto się leczyć,  warto walczyć. Wydawałoby się, że okres leczenia to najtrudniejszy moment w terapii uzależnienia. Moim zdaniem to właśnie po zakończeniu leczenia rozpoczyna się prawdziwa walka o siebie, moment powrotu do społeczeństwa jest wyzwaniem z którym trzeba się zmierzyć bez terapeuty trzymającego za rękę. Pragnę pokazać wszystkim, którzy znaleźli się właśnie na tym zakręcie życiowym aby nie odpuszczali, nie zawracali pomimo, że nadal jest pod górkę i to często jeszcze większą niż w trakcie leczenia . Chciałbym, żeby wpisał się on na stałe w terminarz miłośników biegania, a dla wielu z nas (osób które zakończyły lub kończą leczenie) stał się symbolem zwycięstwa i corocznego spotkania. 

Szczegóły:
Seweryn   tel. 513 426 727

m1