Nasza Kadra Terapeutyczna

Zespół terapeutów Centrum Leczenia Uzależnień „Zapowiednik” to grupa wykwalifikowanych specjalistów, mających długoletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi, ludzi z pasją, którzy od dawna ze sobą współpracują i w podobny sposób rozumieją ideę pomagania. Cały zespół terapeutyczny poddawany jest regularnej superwizji.

k_jakubus

Krzysztof Jakubus

Założyciel i  Dyrektor Centrum Leczenia Uzależnień „Zapowiednik” w Opaleniu.

Absolwent Wydziału Zarządzania i Marketingu Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni. Pracuje z osobami uzależnionymi od 1997 roku. Prezes i założyciel Fundacji DASZRADE im. Barbary Karaczyńskiej.

 

 

anajaku

Anna Jakubus

Psycholog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień,

specjalista psycholog kliniczny

Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Studiów Podyplomowych z Psychologii Klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Jest certyfikowanym specjalistą terapii uzależnień, ukończyła specjalistyczne szkolenie w dziedzinie terapii i rehabilitacji uzależnienia od narkotyków organizowane przez Centrum Szkoleń i Psychoedukacji Instytutu Psychologii Zdrowia PTP. Ukończyła pięcioletni kurs specjalizacyjny z zakresu Psychologii Klinicznej. Specjalista psychologii klinicznej. Od czternastu lat pracuje z osobami uzależnionymi. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Założyciel Fundacji DASZRADE im. Barbary Karaczyńskiej.

 

 

image-624e6cd3ef7a4e6e3b329b36b3789e97e5626024185aa108dee275261202a0cb-V

Beata Kujanek

Psycholog,  w trakcie procesu certyfikacji Specjalisty Terapii Uzaleznień

 Z wykształcenia psycholog. Psychologie ukończyła na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W ramach studiów z psychologii  ukończyła moduł Psychologia kliniczna człowieka dorosłego oraz moduł Uzależnienia. W ramach studiów zdobyła doświadczenie praktyczne min. w Szpitalu dla Psychicznie i Nerwowo Chorych im. S. Kryzana oraz w Przychodni Leczenia Uzależnień w Starogardzie Gdańskim. Obecnie jest w trakcie procesu certyfikacji Specjalisty Terapii Uzaleznień w Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych .

 

 

10300656_858063367559820_127055268799647760_n

Małgorzata Jagielska

Psycholog, Specjalista Terapii Uzależnień 

Psycholog, specjalista terapii uzależnień . Psychologię ukończyła na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. W ramach studiów ukończyła moduł Psychologia Kliniczna i Zdrowia. Obecnie jest w trakcie procesu certyfikacji Specjalisty Terapii Uzależnień w Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych.
Miłośniczka kotów oraz wypraw motocyklowych.

 

Paulina Rogulska

Pedagog, w trakcie procesu certyfikacji Specjalisty Terapii Uzależnień

Absolwentka Pedagogiki oraz Pedagogiki Resocjalizacyjnej na GWSH, a także Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej na Ateneum. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz ukończone 1,5 roczne szkolenie SuperNiani. Obecnie pracuje na stanowisku pedagoga w CLU Zapowiednik. Szczęśliwa żona i mama Maksia. Swój wolny czas spędza z rodziną, w ogrodzie i na rybach.

 

Marek-Burakowski

Marek Burakowski

Certyfikowany specjalista terapii uzależnień

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji  Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 2009-2013 dyrektor Wojewódzkiego Centrum Leczenia Uzależnień w Zapowiedniku. Pracuje z osobami uzależnionymi od 1986 roku.

image (1)
Sylwia Heczko

Psycholog

Psychologię ukończyła na Uniwersytecie Humanistyczno-społecznym SWPS w Sopocie w specjalności Psychologia wspomagania rozwoju. W ramach studiów doświadczenie zdobyła w Kwidzynie, w: Przychodni Leczenia Uzależnień; Samodzielnym Publicznym Ośrodku Terapii i Rehabilitacji dla  Dzieci; Zespole  Szkół Specjalnych oraz  Zakładzie Karnym. Dodatkowy tytuł magistra zrobiła z zakresu Pedagogiki Resocjalizacyjnej oraz studia podyplomowe z Przygotowania Pedagogicznego w Wyższej Szkole im. Pawła Włodkowica w Płocku. Wykształcenie uzupełniła o Kurs kwalifikacyjny z zakresu Oligofrenopedagogiki w Centrum Kształcenia Ustawicznego OD i DZN  w Grudziądzu;  Certyfikat EEG-BIOFEEDBACK I stopnia i II stopnia w BioMed Centrum Rehabilitacji Poznawczej i Neuroterapii w Warszawie. Od 2016 roku pracuje w gabinecie terapeutycznym EEGBiofeedback, obecnie w CLU Zapowiednik. Czas wolny najchętniej spędza z rodziną, której ważnym uzupełnieniem jest pies oraz prowadząc warsztaty motywacyjne dla młodzieży.

 


Julia Bąkowska

Pedagog, w trakcie procesu certyfikacji Specjalisty Terapii Uzależnień

Ukończyłam Pedagogikę Resocjalizacyjną w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej,  od 2018 roku zdobywałam doświadczenie w Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz prowadząc praktykę prywatną w gabinecie jako psychoterapeuta uzależnień w trakcie certyfikacji sygnowanej przez Polską Federację Społeczności Terapeutycznej. Praca z człowiekiem to moja pasja i największą satysfakcję czerpię wtedy, gdy mogę zobaczyć szczery uśmiech na twarzy drugiej osoby. Prywatnie jestem fanką roweru, kitesurfingu, biegania, muzyki, dobrej książki i… mojej rodziny oraz psa, który jest jej pełnoprawnym członkiem.

 

Agata Dwojacka

Pedagog, Specjalista Terapii Uzależnień

Absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej  na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, oraz studiów podyplomowych z Psychotraumatologii na Uniwersytecie Gdańskim. Posiada certyfikat animatora profilaktyki. Obecnie w trakcie szkolenia certyfikacyjnego w zakresie Specjalisty Terapii Uzależnień w Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych.

 

agatanowa

Agata Nowak

Certyfikowany instruktor terapii uzależnień

Ukończyła specjalistyczne szkolenie w dziedzinie terapii i rehabilitacji uzależnienia od narkotyków organizowane przez Polską Federację Społeczności Terapeutycznych.  Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje z osobami uzależnionymi od 2003 roku. Członek Zarządu Fundacji DASZRADE im. Barbary Karaczyńskiej.

 

 

Karol-Saniecki

Karol Saniecki

Pedagog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień

Absolwent Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu im Mikołaja Kopernika w Toruniu. Certyfikowany specjalista terapii uzależnień, ukończył specjalistyczne szkolenie w dziedzinie terapii i rehabilitacji uzależnienia od narkotyków organizowane przez Polską Federację Społeczności Terapeutycznych. Od 2007 roku pracuje z osobami uzależnionymi. Wiceprezes Stowarzyszenia Centrum Aktywnych Gniew. Z Zamiłowania muzyk tworzący gniewską scenę alternatywną, udzielający się w kilku projektach muzycznych. Największą radością są dla niego ukochana żona Agatka i córeczka Janeczka.

 

Piotr-Paczynski

Piotr Paczyński

Pedagog, w trakcie procesu certyfikacji Specjalisty Terapii Uzależnień

Absolwent Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Od 2000 roku do 2012 pracował z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Ma wieloletnie doświadczenie w organizacji projektów terapii zajęciowej, ergoterapii. Obecnie pracuje na stanowisku pedagoga w CLU Zapowiednik. Zasłużony Instruktor ZHP. Muzyk amator. Miłośnik wędrówek górskich. Fotograf.

 

 

waldek

 

 

 

 

 

 

Waldemar Folleher

Specjalista psychiatra

Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Lekarz specjalista psychiatra i seksuolog. Od 2002 roku związany zawodowo ze Szpitalem dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim. W Ośrodku w Opaleniu jest od 2018 roku członkiem kadry medycznej.

 

 

jola

Jolanta Stasiewska

 Szefowa Sekretariatu Centrum Leczenia Uzależnień „Zapowiednik” w Opaleniu.

Absolwentka Wydziału Marketingu i Zarządzania Akademii Morskiej w Gdyni.

 

 

Aleksandra-Jakubus-Matusiak

Aleksandra Jakubus – Matusiak

Certyfikowany psychoterapeuta

Absolwentka psychologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, certyfikowany psychoterapeuta, superwizor aplikant Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, psycholog kliniczny z kilkunastoletnią praktyką zawodową.  Ukończyła Studium Psychoterapii Indywidualnej oraz Studium Terapii Rodzin w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Prowadzi terapię indywidualną długo i krótkoterminową osób dorosłych. Pracuje w nurcie psychodynamicznym. Swoją pracę superwizuje u certyfikowanych superwizorów PTP. 

 

 

Andrzej-Venulet

Dr  Andrzej Venulet

Lekarz psychiatra

Absolwent Wydziału Lekarskiego w Łodzi, praca w Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Studia podyplomowe na Uniwersytecie w Sheffield – Wielka Brytania. Wieloletnia praktyka psychiatryczna w Anglii, RPA.
Posiada bogate doświadczenie zdobyte pracując w wielu społeczeństwach wielokulturowych. Odbył szkolenia w zakresie psychoterapii Gestalt, terapii poznawczej, hipnoterapii.
Do 2013 roku Kierownik Przyszpitalnej Poradni Zdrowia Psychicznego w Starogardzie Gdańskim. Autor szeregu publikacji z dziedziny psychiatrii w literaturze polskiej i anglojęzycznej.

 

tomasz_szweda

Dr Tomasz Szweda

Lekarz pierwszego kontaktu

Od 15 lat jest Lekarzem pierwszego kontaktu na terenie Ziemi Kociewskiej. Korzenie rodzinne, patriotyzm, wiara, pomoc potrzebującym są dla niego wartościami nadrzędnymi, którymi stara się kierować i przekazywać najbliższym.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Email this to someone