Nasza Kadra Terapeutyczna

Zespół terapeutów Centrum Leczenia Uzależnień „Zapowiednik” to grupa wykwalifikowanych specjalistów, mających długoletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi, ludzi z pasją, którzy od dawna ze sobą współpracują i w podobny sposób rozumieją ideę pomagania. Cały zespół terapeutów ds uzależnień poddawany jest regularnej superwizji. 

k_jakubus

Krzysztof Jakubus

Założyciel i  Dyrektor Centrum Leczenia Uzależnień „Zapowiednik” w Opaleniu.

Absolwent Wydziału Zarządzania i Marketingu Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni. Pracuje z osobami uzależnionymi od 1997 roku. Prezes i założyciel Fundacji DASZRADE im. Barbary Karaczyńskiej.

 

 

anajaku

Anna Jakubus

Psycholog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień,

specjalista psycholog kliniczny

Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Studiów Podyplomowych z Psychologii Klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Jest certyfikowanym specjalistą terapii uzależnień, ukończyła specjalistyczne szkolenie w dziedzinie terapii i rehabilitacji uzależnienia od narkotyków organizowane przez Centrum Szkoleń i Psychoedukacji Instytutu Psychologii Zdrowia PTP. Ukończyła pięcioletni kurs specjalizacyjny z zakresu Psychologii Klinicznej. Specjalista psychologii klinicznej. Od dwudziestu lat pracuje z osobami uzależnionymi. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Założyciel Fundacji DASZRADE im. Barbary Karaczyńskiej.

Beata Kujanek

Psycholog,  certyfikowany Specjalista Psychoterapii  Uzależnień

Z wykształcenia psycholog, Certyfikowany Specjalista Psychoterapii Uzależnień. Psychologie ukończyła na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W ramach studiów z psychologii ukończyła moduł Psychologia kliniczna człowieka dorosłego oraz moduł Uzależnienia. W ramach studiów zdobyła doświadczenie praktyczne min. w Szpitalu dla Psychicznie i Nerwowo Chorych im. S. Kryzana oraz w Przychodni Leczenia Uzależnień w Starogardzie Gdańskim. Prywatnie miłośniczka psów oraz tańca towarzyskiego.

 

10300656_858063367559820_127055268799647760_n

Małgorzata Jagielska

Psycholog, certyfikowany Specjalista Terapii Uzależnień 

Psycholog, specjalista terapii uzależnień . Psychologię ukończyła na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. W ramach studiów ukończyła moduł Psychologia Kliniczna i Zdrowia.
Miłośniczka kotów oraz wypraw motocyklowych.

 

Justyna Bona Szweda

Pedagog, w trakcie procesu certyfikacji Specjalisty Terapii Uzależnień

Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo – Wychowawczej na Uniwersytecie
Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy . Wieloletni wychowawca w Domu Dla
Dzieci, tam nabywałam doświadczenia w pracy z dziećmi doświadczonymi
przez los. Aktualnie w trakcie szkolenia certyfikacyjnego w zakresie specjalisty
terapii uzależnień . Prywatnie kocha chodzić po górach ,biegać, śpiewać, spędzać czas z
rodziną, znajomymi i ukochanym psiakiem , który kiedyś również pracował
z Justyną w dogoterapii. Ma pozytywny stosunek do świata i wiarę w siłę i
moc sprawczą drugiego człowieka .

 

Claudia Felix

 

 Absolwentka CLU „Zapowiednik” W trakcie procesu certyfikacji na instruktora Terapii Uzależnień

Obecnie jest w trakcie procesu certyfikacji na Instruktora Terapii Uzależnień  w Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych. Prywatnie miłośniczka kotów i spędzania czasu z rodziną. W pracy z drugim człowiekiem kluczowa jest dla niej autentyczność ,  zaufanie, poczucie bezpieczeństwa i spora dawka humoru. 

 

image (1)

Sylwia Heczko

Psycholog

Psychologię ukończyła na Uniwersytecie Humanistyczno-społecznym SWPS w Sopocie w specjalności Psychologia wspomagania rozwoju. W ramach studiów doświadczenie zdobyła w Kwidzynie, w: Przychodni Leczenia Uzależnień; Samodzielnym Publicznym Ośrodku Terapii i Rehabilitacji dla  Dzieci; Zespole  Szkół Specjalnych oraz  Zakładzie Karnym. Dodatkowy tytuł magistra zrobiła z zakresu Pedagogiki Resocjalizacyjnej oraz studia podyplomowe z Przygotowania Pedagogicznego w Wyższej Szkole im. Pawła Włodkowica w Płocku. Wykształcenie uzupełniła o Kurs kwalifikacyjny z zakresu Oligofrenopedagogiki w Centrum Kształcenia Ustawicznego OD i DZN  w Grudziądzu;  Certyfikat EEG-BIOFEEDBACK I stopnia i II stopnia w BioMed Centrum Rehabilitacji Poznawczej i Neuroterapii w Warszawie. Od 2016 roku pracuje w gabinecie terapeutycznym EEGBiofeedback, obecnie w CLU Zapowiednik. Czas wolny najchętniej spędza z rodziną, której ważnym uzupełnieniem jest pies oraz prowadząc warsztaty motywacyjne dla młodzieży.

Mateusz Janiszewski

Psycholog

Psycholog, wykształcenie zdobył na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. W trakcie studiów staże odbył min. w Młodzieżowym Ośrodku Terapeutycznym „Mrowisko” oraz Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień. Prywatnie podróżnik i zapalony motocyklista.

Beata Megger

Pedagog, w trakcie procesu certyfikacji

Pedagog w trakcie procesu certyfikacji Specjalisty Psychoterapii Uzależnień. Ukończyła Pedagogikę Resocjalizacyjną w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Doświadczenie w pracy z osobami z problemem uzależnienia nabyła w ich  środowisku /w miejscu zamieszkania/. Miała z nimi częsty kontakt,  pomagając rozwiązywać ich problemy dnia codziennego. Wiele lat pracowała w Pomocy Społecznej,  wcześniej kształcąc się w tym kierunku. Doradzała, motywowała, uczestniczyła w procesie ich zmiany. Praca dla ludzi potrzebujących wsparcia i pomocy to jej pasja. 

 

agatanowa

Agata Nowak

Certyfikowany instruktor terapii uzależnień

Ukończyła specjalistyczne szkolenie w dziedzinie terapii i rehabilitacji uzależnienia od narkotyków organizowane przez Polską Federację Społeczności Terapeutycznych.  Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje z osobami uzależnionymi od 2003 roku. Członek Zarządu Fundacji DASZRADE im. Barbary Karaczyńskiej.

 

 

Karol-Saniecki

Karol Saniecki

Pedagog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień

Absolwent Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu im Mikołaja Kopernika w Toruniu. Certyfikowany specjalista terapii uzależnień, ukończył specjalistyczne szkolenie w dziedzinie terapii i rehabilitacji uzależnienia od narkotyków organizowane przez Polską Federację Społeczności Terapeutycznych. Od 2007 roku pracuje z osobami uzależnionymi. Wiceprezes Stowarzyszenia Centrum Aktywnych Gniew. Z Zamiłowania muzyk tworzący gniewską scenę alternatywną, udzielający się w kilku projektach muzycznych. Największą radością są dla niego ukochana żona Agatka i córeczka Janeczka.

Piotr Paczyński

Pedagog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień

Absolwent Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Od 2000 roku do 2012 pracował z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Ma wieloletnie doświadczenie w organizacji projektów terapii zajęciowej, ergoterapii. Obecnie pracuje na stanowisku specjalisty psychoterapii uzależnień w CLU Zapowiednik. Zasłużony Instruktor ZHP. Muzyk amator. Miłośnik wędrówek górskich. Fotograf. Ciekawski świata i ludzi.

waldek

 

 

 

 

 

 

Waldemar Folleher

Specjalista psychiatra

Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Lekarz specjalista psychiatra i seksuolog. Od 2002 roku związany zawodowo ze Szpitalem dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim. W Ośrodku w Opaleniu jest od 2018 roku członkiem kadry medycznej.

 

jola

Jolanta Stasiewska

 Szefowa Sekretariatu Centrum Leczenia Uzależnień „Zapowiednik” w Opaleniu.

Absolwentka Wydziału Marketingu i Zarządzania Akademii Morskiej w Gdyni.

 

Aleksandra-Jakubus-Matusiak

Aleksandra Jakubus – Matusiak

Certyfikowany psychoterapeuta

Absolwentka psychologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, certyfikowany psychoterapeuta, superwizor aplikant Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, psycholog kliniczny z kilkunastoletnią praktyką zawodową.  Ukończyła Studium Psychoterapii Indywidualnej oraz Studium Terapii Rodzin w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Prowadzi terapię indywidualną długo i krótkoterminową osób dorosłych. Pracuje w nurcie psychodynamicznym. Swoją pracę superwizuje u certyfikowanych superwizorów PTP. 

 

Andrzej-Venulet

Dr  Andrzej Venulet

Lekarz psychiatra

Absolwent Wydziału Lekarskiego w Łodzi, praca w Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Studia podyplomowe na Uniwersytecie w Sheffield – Wielka Brytania. Wieloletnia praktyka psychiatryczna w Anglii, RPA.
Posiada bogate doświadczenie zdobyte pracując w wielu społeczeństwach wielokulturowych. Odbył szkolenia w zakresie psychoterapii Gestalt, terapii poznawczej, hipnoterapii.
Do 2013 roku Kierownik Przyszpitalnej Poradni Zdrowia Psychicznego w Starogardzie Gdańskim. Autor szeregu publikacji z dziedziny psychiatrii w literaturze polskiej i anglojęzycznej.

 

tomasz_szweda

Dr Tomasz Szweda

Lekarz pierwszego kontaktu

Od 15 lat jest Lekarzem pierwszego kontaktu na terenie Ziemi Kociewskiej. Korzenie rodzinne, patriotyzm, wiara, pomoc potrzebującym są dla niego wartościami nadrzędnymi, którymi stara się kierować i przekazywać najbliższym.

 

Karolina Janulewicz

Pedagog, w trakcie procesu certyfikacji Specjalisty Terapii Uzależnień

Karolina Janulewicz absolwentka pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z terapią uzależnień  Akademii Nauk Stosowanych Ateneum. Obecnie w trakcie szkolenia certyfikacyjnego w zakresie specjalisty terapii uzależnień. Pracowała wiele lat z dziećmi oraz młodzieżą w Placówce opiekuńczo-wychowawczej. Prywatnie mama trójki dzieci, miłośniczka jogi, morsowania, wycieczek górskich. Uwielbia naturę i spacery po lesie ze swoim ukochanym psem.

Zobacz ,jak wygląda program terapii uzależnień od alkoholu

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Email this to someone